Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2015

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Απελπιστικά άστοχος

Πυλαία - Α.Ο.Σ: 52-45

Άπραγος επέστρεψε στις Σέρρες ο Α.Ο.Σ, ο οποίος γνώρισε την ήττα στη Θεσσαλονίκη από τη Πυλαία. Οι «πράσινες» ήταν τρομερά άστοχες χάνοντας 15 λέι-απ, ενώ ο αδικαιολόγητος εκνευρισμός επηρέασε αρνητικά την ομάδα του Κώστα Δώδου.

Το «τριφύλλι» είχε καλή παρουσία στο πρώτο δεκάλεπτο της συνάντησης (12-15). Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχες προσπέρασαν στο σκορ αποκτώντας πλεονέκτημα 10 πόντων (34-24), με τη Τζιαμπάζη από πλευράς φιλοξενούμενων να έχει συμπληρώσει τρία φάουλ.

Στο επόμενο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Σ πλησίασε τη Πυλαία σε απόσταση αναπνοής, αλλά η περίοδος έκλεισε τελικά με 42-35.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι «πράσινες» δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι περισσότερο στο παρκέ και το ροζ φύλλο αγώνος κατέληξε στις γηπεδούχες.

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης - Σαρακενίδης

Δεκάλεπτα: 12-15, 34-24 (ημ.), 42-35, 52-45

Α.Ο.Σ (Δώδος): Χωλοπούλου Ν. 4, Γκλεζάκη 8, Μπακιρτζίδου 9, Τζιαμπάζη 5 (1), Στεφανίδου 2, Τόγα 5 (1), Πρόικου 12 (2).

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ο.Σ: 52-45

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 70-45

ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ: 70-63 παρ. (56-56 κ.α.)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: 58-49

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: 46-77