Κυριακή 2 Απριλίου 2017

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

''Αφιλόξενη'' η Λάρισα

Ολύμπια Λάρισας - Α.Ο.Σ.: 63-58

Με ήττα ολοκλήρωσε τις εκτός έδρας αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο φετινό πρωτάθλημα ο Α.Ο.Σ. Οι ''πράσινες'' ηττήθηκαν στη Λάρισα από την Ολύμπια με 63-58.

Το ''τριφύλλι'' έκανε καλό πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε ακόμη και με 5 πόντους (14-19). Η περίοδος έκλεισε με 17-19.

Στο επόμενο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες ανέβασαν την απόδοσή τους ξεφεύγοντας στο σκορ με +12, με τις Σερραίες όμως να μη τα παρατάνε και να μειώνουν σε 35-30.
Στο δεύτερο ημίχρονο της συνάντησης πότε η Ολύμπια αύξανε το υπέρ της προβάδισμα και πότε ο Α.Ο.Σ. πλησιάζε στο -5, αλλά η υπέρβαση δεν έγινε από το συγκρότημα του Κώστα Δώδου κι έτσι δεν επετεύχθη η νίκη.

Διαιτητές: Πράττος - Κουτσουρίδης

Δεκάλεπτα: 17-19, 35-30 (ημ.), 56-45, 63-58

Α.Ο.Σ. (Δώδος): Τόγα 17 (2), Μπακιρτζίδου Μ. 18, Μαραγκού 11 (2), Τζιαμπάζη 8 (2), Νασιάκου 2, Λαδοπούλου Κ. 2, Βλάχβεη, Στεφανίδου, Χατζηπαύλου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - Α.Ο.Σ.: 63-58

ΠΥΛΑΙΑ - ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ: 73-61

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ: 52-97

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ: 34-43

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: 71-53