Σάββατο 18 Μαΐου 2024

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ - 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νίκησε κι ελπίζει για το Πανελλήνιο

Πανσερραϊκός - Διόσκουροι Κοζάνης: 57-46

Καθαρή νίκη επί των Διόσκουρων Κοζάνης σημείωσαν τα «λιονταράκια» του Βαγγέλη Σαμαρά σήμερα το απόγευμα, στο δεύτερο παιχνίδι της προκριματικής φάσης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Οι «κόκκινοι» εξασφάλισαν το προβάδισμα στο ματς από το πρώτο δεκάλεπτο (13-8).

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να κρατούν τους αντιπάλους τους χαμηλά στο σκορ και το δεκάλεπτο έκλεισε με 27-18.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός ήταν ορμητικός και βρέθηκε στο +14 (47-33).

Στη τέταρτη περίοδο οι «κόκκινοι» δεν ήταν το ίδιο παραγωγικοί στην επίθεση, αλλά δεν επέτρεψαν στους Διόσκουρους να τους απειλήσουν, φτάνοντας στο νικηφόρο αποτέλεσμα με 57-46.

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Καντερές

Δεκάλεπτα: 13-8, 27-18 (ημ.), 47-33, 57-46

Πανσερραϊκός (Σαμαράς): Σπανός 2, Αρχοντίδης Χ. 1, Γκαβανόζης 4, Γρούνης 9 (1), Καλογραιάκης 22 (2), Κηρύκος 8, Παπαδόπουλος 11 (1), Αρχοντίδης Ι., Κλώνης.

Διόσκουροι Κοζάνης (Σιακαβάρας): Διαμαντόπουλος, Πάτσιος 11 (1), Κουνάβας 2, Λιάκος 10 (2), Παπακωνσταντίνου 1, Σημανδράκος, Νεβεσκιώτης 2, Λιμνίδης 4, Παπατάσιος, Γκούμας 3, Καρακούλας 11 (1), Στάμος 2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ: 57-46

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - Κ.Α.Ο.Χ./ΕΥΡΩΠΗ '87: 67-68